مسیر تبدیل شدن به توسعه‌دهنده وب

توسط laraveldeveloper


ارسال شده در 09 مرداد، 1398اگر تصمیم گرفته‌اید که وارد دنیای توسعه وب شوید شاید از خودتان بپرسید که ابتدا باید چه چیزی را یاد بگیرم؟! از آنجایی که دنیای توسعه وب بسیار بزرگ است و منابع و تکنولوژی‌های بسیار زیادی دارد ممکن است انتخاب یک مسیر درست کار سخت و پیچیده‌ای باشد.

اگر تصمیم گرفته‌اید که وارد دنیای توسعه وب شوید شاید از خودتان بپرسید که ابتدا باید چه چیزی را یاد بگیرم؟! از آنجایی که دنیای توسعه وب بسیار بزرگ است و منابع و تکنولوژی‌های بسیار زیادی دارد ممکن است انتخاب یک مسیر درست کار سخت و پیچیده‌ای باشد.

دلیل نوشتن این مطلب هم دقیقا چنین موضوعی بوده، ما سعی داریم تا در این مطلب شما را با مسیرهای موجود آشنا کرده و به شما در انتخاب یکی از آن‌ها کمک کنیم. بیایید شروع کنیم.

تکنولوژی‌هایی که به عنوان توسعه‌دهنده وب باید بدانید

فارغ از آنکه در چه مسیری از توسعه‌دهنده بودن قرار دارید، شما باید با ابزارهای مشترک برنامه‌نویسان کار بکنید. بیایید با پنج مورد از این ابزارها آشنا شویم:

  • سورس کنترل: یکی از فاکتورهای یک توسعه‌دهنده خوب این است که گیت را می‌داند و از آن استفاده می‌کند. استفاده از گیت یا به صورت کلی یک سورس کنترل به شما این قابلیت را می‌دهد تا بتوانید به خوبی کدهای‌تان را مدیریت کنید و با افراد تیم همکاری داشته باشید. 
  • Bash: برای آنکه بتوانید کارهای‌تان را سریع‌تر انجام دهید، استفاده از رابط گرافیکی کار منطقی نیست، از طرف دیگر بیشتر ابزارهای توسعه از رابط گرافیکی پشتیبانی نمی‌کنند، به همین دلیل نیاز است که کار با Bash یا محیط متنی سیستم عامل‌تان و دستورات آن را به خوبی فرا بگیرید.
  • دیباگینگ: خواه در مسیر توسعه Front-End باشید و یا Back-End، در تمام روال‌های کدنویسی با مشکلات و باگ‌ها برخورد خواهید کرد. مطمئن شوید که با ابزارهای دیباگینگ IDE یا کد ادیتوری که استفاده می‌کنید آشنا شوید.
  • IDE یا کد ادیتور: IDEها و کد ادیتورهای بسیار زیادی ساخته شده‌اند. پیشنهاد من این است که یک مورد را انتخاب کرده و به خوبی با تمام قابلیت‌های آن آشنا شوید. IDE بهترین دوست یک توسعه‌دهنده است، اگر به خوبی بتواند با کلیدهای میانبر و ابزارهای یک مورد خاص آشنا شوید می‌توانید روال توسعه بسیار سریعی داشته باشید. من به شخصه VS Code را پیشنهاد می‌کنم.
  • متدولوژی‌های Agile/SCRUM/Kanban: زمانی که در یک تیم کار می‌کنید بسیار مهم است که با متدولوژی‌های توسعه محصول آشنایی داشته باشید. 

شما برای ثبت نظر بایستی وارد سایت شوید

جستجو در سایت

دیوار

طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.